Rėmuo: dažniausios priežastys ir greiti sprendimai

Rėmuo - priežastys, simptomai ir gydymas

Rėmuo – tai nemalonus deginimo pojūtis krūtinės srityje, dažnai lydimas rūgštaus skonio burnoje. Šis reiškinys kyla dėl skrandžio rūgščių patekimo į stemplę ir gali būti susijęs su įvairiais veiksniais, tokiais kaip netinkama mityba, stresas ar tam tikros sveikatos būklės. Ypač aktualu suprasti, nuo ko atsiranda rėmuo, kad būtų galima tinkamai su juo kovoti ir užkirsti kelią ilgalaikiam diskomfortui.

Rėmens simptomai

Rėmens simptomai gali būti įvairūs, tačiau pagrindinis jų – deginimo pojūtis krūtinės arba viršutinės pilvo dalyje. Dėl rūgščių patekimo į stemplę dažnai graužia rėmuo, ypač po gausaus maisto, aštrių ar riebių patiekalų. Taip pat gali pasireikšti rūgšties skonis burnoje, nemalonus pilvo pilnumo jausmas, o kai kuriais atvejais – net kosulys ar užkimimas. Ypatingą dėmesį reikia skirti, kai nuolatinis rėmuo trukdo kasdieniam gyvenimui, nes tai gali būti susiję su refliuksu arba gastroezofaginio refliukso liga (GERL). Be to, rėmuo dažnai pasireiškia tam tikru paros metu – rėmuo ryte arba rėmuo vakare, kai kūnas būna horizontalioje padėtyje ir skrandžio rūgštys lengviau pasiekia stemplę.

Rėmuo – kaip gydyti?

Kai graužiantis rėmuo tampa dažnas ar labai intensyvus, svarbu žinoti, kaip jį gydyti. Pirmiausia rekomenduojama peržiūrėti mitybos įpročius – rinktis lengvesnį maistą ir vengti produktų, kurie gali skatinti rėmens atsiradimą. Jei kankina rėmuo, dažnas klausimas yra - ką galima valgyti? Dažniausiai rekomenduojami produktai, mažinantys skrandžio rūgštingumą: avižos, bananai, virti ryžiai, švelnios daržovės. Tiems, kuriuos rėmuo dažnai kankina naktį, gali būti naudingi vaistai nuo rėmens, kurie sumažina skrandžio rūgščių gamybą arba neutralizuoja jau esamas rūgštis. Taip pat gali padėti natūralūs sprendimai, pavyzdžiui, gerti šarminį vandenį ar žolelių arbatas. Ypatingas dėmesį reikėtų skirti, jei rėmuo pasireiškia nėštumo metu. Tai gana dažna problema, ypač kai rėmuo vargina nėštumo pabaigoje, kai auganti gimda spaudžia skrandį. Tačiau rėmuo gali atsirasti ir nėštumo pradžioje, dėl hormoninių pokyčių. Tokiais atvejais rekomenduojama vengti persivalgymo ir pagulėti iškart po valgio. Jei rėmuo vargina stipriai, reikėtų pasitarti su gydytoju dėl saugių vaistų. Rėmuo – nemalonus, bet dažnai išsprendžiamas sveikatos iššūkis. Tinkama mityba, gyvenimo būdo keitimas ir, prireikus, tinkamų priemonių naudojimas gali padėti užkirsti kelią tam, kad rėmuo netaptų kasdieniu diskomfortu. Jei nuolatinis rėmuo išlieka, svarbu kreiptis į gydytoją, kad būtų nustatyta tiksli problema ir paskirtas tinkamas gydymas.