Maisto papildai nervų sistemai

Nervų sistema yra viena iš sudėtingiausių žmogaus organizmo dalių. Tai - elektrocheminių procesų visuma, veikianti kaip organizmo kontrolės ir komunikacijos centras - analizuojantis, reaguojantis ir koordinuojantis organizmo pojūčius į vidaus ir išorės dirgiklius. Nervų sistemą sudaro milijardai mažyčių nervinių ląstelių - neuronų, kurie nuolat reaguoja į dirginimus iš kūno vidaus ir aplinkos. Pagrindinė nervų sistemos funkcija - perduoti signalus iš vienos ląstelės į kitą, iš vieno organo ar kūno dalies į kitą.

Kas yra nervų sistema?

Žmogaus nervų sistemą sudaro dvi dalys: centrinė nervų sistema, kuriai priklauso galvos ir nugaros smegenys, ir periferinė nervų sistemą, susidedanti iš nervų, nervų rezginių ir nervų mazgų. Periferinė nervų sistema taip pat dar skirstoma į parasimpatinę ir simpatinę nervų sistemą.

Kuo nervų sistema naudinga mūsų organizmui?

Svarbiausias nervų sistemos darbas - kontroliuoti kūną. Iš receptorių surinktą informaciją nervų sistema siunčia į centrinę nervų sistemą, kur ji yra apdorojama ir tuomet per nervus yra siunčiamas signalas organizmo raumenims ar liaukoms.
Nervų sistemos dėka koordinuojama organų ir raumenų veikla, mokymasis ir intelektas, atmintis ir kalba, pojūčiai ir emocijos, paskatos ir elgesys. Nervų sistema, kartu su endokrinine, koordinuoja kitų organizmo sistemų ir organų veiklą, padeda organizmui prisitaikyti prie aplinkos ir reguliuoja visas organizmo funkcijas: širdies ritmą, alkį, kvėpavimą, judesius, emocijas.

Kas sukelia nervų sistemos sutrikimus?

Gera nervų sistemos būklė svarbi kiekvienam žmogui, tačiau išlaikyti jos stabilumą ir sveiką stovį nėra paprasta. Egzaminų sesija, stresas darbe, nesutarimai su draugais, įtempti santykiai šeimoje, finansiniai sunkumai, vaikų ar artimųjų problemos ir ligos – visi šie dalykai neigiamai veikia nervų sistemą ir gali ją smarkiai išderinti. Dėl pernelyg intensyvios protinės ar fizinės veiklos, užsitęsusių stresinių situacijų centrinėje nervų sistemoje susidaro stabilus jaudinimo “židinys” ir atsiranda padidėjęs nervinis jaudrumas.

Maisto papildai nervų sistemai

Nervų sistemos sutrikimus gali sukelti infekcijos (pvz., meningitas, poliomielitas, encefalitas, epidūras), funkciniai sutrikimai (pvz., galvos skausmas ir svaigulys, epilepsija), struktūriniai sutrikimai (pvz., smegenų/stuburo trauma, galvos/stuburo smegenų auglys), kraujagyslių sutrikimai (pvz., insultas, smegenų išemijos priepuolis, hematomos), degeneracinės ligos (pvz., išsėtinė sklerozė, Alzheimerio liga, Parkinsono liga). Nervų sistemos sutrikimai nustatomi atlikus įvairius diagnostinius tyrimus.

Kaip padėti nervų sistemai?

Nervų sistema atlieka daugybę gyvybiškai svarbių funkcijų, todėl būtina ją saugoti ir kokybiškai stiprinti. Stabiliai ir stipriai nervų sistemai svarbus tiek gyvenimo būdas, tiek kasdieninė mitybą, kurioje turi netrūkti vitaminų bei mineralų, tiek kokybiški maisto papildai nervų sistemai stiprinti, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų, turinčių teigiamą poveikį nervų sistemos gerovei.
Nervų sistemos sutrikimus išduoda nebegalėjimas susikaupti, nuolatinis išsiblaškymas, suprastėjęs darbo našumas ar miego kokybė. Kai kuriems žmonėms gali pasireikšti nepaaiškinamas baimės jausmas.

Norint palaikyti nervų sistemos stabilumą bei užtikrinti gerą protinę ir psichinę savijautą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

  • atskirti darbo ir poilsio režimus, daryti trumpas pertraukas tarp ilgesnių/sudėtingų užduočių
  • skirti laiko poilsiui ir širdžiai mielai veiklai
  • pasirūpinti kokybišku pakankamos trukmės miegu, kurio metu vyksta smegenų procesų atkūrimas
  • daugiau laiko praleisti gryname ore ir palaikyti fizinį aktyvumą, nes sportuojant gerėja kūno ir smegenų kraujotaka bei išsiskiria laimės hormonai - endorfinai, padedantys susidoroti su stresu
  • riboti prie ekranų praleidžiamą laiką, mažiau skaityti/žiūrėti negatyvių naujienų
  • valgyti natūralų, ekologinį, kuo mažiau apdorotą maistą
  • kuo dažniau mėgautis vandens procedūromis, nes vanduo (ypač kontrastinis dušas) tonizuoja ir stiprina centrinę nervų sistemą

Maisto papildai nervų sistemai

Subalansuoti psichinę savijautą gali padėti ir įvairūs maisto papildai bei vitaminai nervų sistemai. Ypač svarbūs yra B grupės vitaminai, kurių žmogaus organizmas nekaupia ir kuriuos kasdien turėtų gauti su maistu, valgydamas vištieną ar žuvį, riešutus, ankštinius, bulves ar avokadus. Organizmui stokojant B grupės vitaminų, didėja emocinis jautrumas, atsiranda dirglumas ir suirzimas, apima liūdesys ir stresas, todėl maisto papildai su šios grupės vitaminais nervų sistemai gali padėti pagerinti emocinę būklę. Geros organizmo ir nervų sistemos būklės palaikymui labai svarbus ir mineralas magnis, todėl geriausi papildai nervų sistemai savo sudėtyje turi ir B grupės vitaminų, ir magnio. Nervų sistemai svarbūs ne tik vitaminai ir mineralai, bet ir kitos medžiagos, pavyzdžiui, polifenoliai. Didelės apimties klinikinės studijos atskleidė, kad konkrečių polifenolių, daugiausia flavonoidų, suvartojimas su maistu yra tiesiogiai susijęs su amžiaus įtakoto kognityvinio nuosmukio rizikos mažinimu ir pažinimo funkcijų gerinimu.

Kur galima įsigyti kokybiškų papildų nervų sistemai?

Apsilankius el.parduotuvėje merita.lt, greitai ir lengvai internetu galima įsigyti kokybiškų maisto papildų, kurie gali turėti poveikį ne tik bendrai nervų sistemai stiprinti, bet ir atminčiai, protinei veiklai bei dėmesio sutelkimui skirtų priemonių. Jei labiau mėgstate apsipirkimą fizinėse prekybos vietose, kviečiame užsukti pas mūsų partnerius, įsikūrusius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir kituose Lietuvos miestuose; visų jų koordinates rasite čia: Pardavimo-vietos. Kartais maisto papildams gali būti taikoma ir akcija, todėl juos įsigyti galėsite dar pigiau. Prekių kataloge rasite naudingos informacijos apie produktų savybes bei naudą. O jei norite išsirinkti geriausius maisto papildus nervų sistemai, drąsiai rašykite ar skambinkite mūsų specialistams.