Žuvų taukai

Kas yra žuvų taukai?

Tie, kad gimę dar aname tūkstantmetyje, tikrai prisimena tą iš tolo žuvimi atsiduodantį arbatinį šaukštelį „gėrio“ – žuvų taukus. Ir mūsų tėvai žinojo, ir mes savo vaikams sakome, kad šis aukso spalvos gurkšnis labai svarbus žmogaus sveikatai – omega-3 riebalų rūgštys padeda palaikyti normalią širdies veiklą, regėjimą, imuninei sistemai, kaulų būklę ir jų funkciją, puoselėja odą.

Omega-3 riebalų rūgštys dar žinomos kaip polinesočiosios, turi didelę naudą žmogaus organizmui ir sveikatai. Žmogaus organizmas pats negali sintetinti tokių rūgščių kaip eikozapentaeno (EPR) ir dokozaheksaeno (DHR), todėl jų turime gauti iš kitų šaltinių, iš kurių pagrindinis yra žuvų taukai, išgaunami iš riebių šaltavandenių žuvų. Todėl žuvų taukų produktai dažnai būna švediški arba norvegiški – iš tų vietų, kur tokių žuvų yra daugiausiai.

Kuo jie naudingi organizmui?

Aukštos kokybės žuvų taukai naudingi ir mažam, ir dideliam.

Jie rekomenduojami besilaukiančioms moterims, kad įsčiose augantis vaisius vystytųsi sveikas. Gimęs vaikelis omega-3 riebalų rūgštis gauna iš motinos pieno, tad žuvų taukus svarbu vartoti ir žindančioms mamoms. Žuvų taukai labai svarbūs kūdikio smegenų ir regos vystymuisi, sklandžiai kūdikio vystymosi raidai, tad maždaug nuo 4 mėnesių amžiaus kūdikiams taip pat galima duoti žuvų taukus lašiukais kartu su vitaminu D, kuris svarbus kaulams ir imuninei sistemai.

Žuvų taukai

Omega-3 riebalų rūgštys nepaprastai svarbios ir ikimokykliniame bei mokykliniame amžiuje – skandžiam mokymosi ir pažinimo procesui. Jose gausu vitaminų A ir D, kurie naudingi augančio vaiko organizmui bei imuninei sistemai, apsaugančiai nuo virusų ir bakterijų. Žuvų taukai gerina dėmesio koncentraciją bei atmintį.

Kokybiškuose žuvų taukuose esančios Omega-3 riebalų rūgštys naudingos ir odos būklei, nes jos skatina odos ląstelių regeneraciją, padeda atkurti drėgmę, slopina uždegimines reakcijas. Oda yra geriausias indikatorius, parodantis, kad organizme yra šių rūgščių trūkumas – ji raudonuoja, pleiskanoja, gali atsirasti dermatitas ar žvynelinė.

Žuvų taukai Eskio

Žuvų taukai yra viena iš veiksmingų priemonių širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai, padedanti apsisaugoti nuo aterosklerozės. Kaip teigia mokslininkai suvartojant bent po 1,5 g omega-3 riebalų rūgščių per parą, ženkliai sumažėja rizika susirgti širdies ir kraujotakos ligomis.

Mokslininkai ištyrė, kad vandenynų pakrantėse gyvenantys žmonės, kurių mitybos racione gausu riebių žuvų, labai retai serga sąnarių ligomis.

Tyrimais patvirtinta, kad reguliarus žuvų taukų vartojimas padeda užtikrinti nervų sistemos darbą, sumažina depresijos simptomus, gerina atminties funkciją, gali atitolinti Alzheimerio ligos išsivystymą ir progresą, kas svarbu sulaukusiems vyresnio amžiaus.

Iš kur gauti žuvų taukų?

Paprastas ir natūralus omega-3 rūgščių šaltinis – riebi žuvis, kurios turėtų netrūkti mūsų racione, taip pat - sėklos, riešutai, tamsiai žalios spalvos daržovės, pavyzdžiui, brokoliai ir špinatai. Tačiau, tiems, kad nemėgsta žuvies ar kurių mityboje jos trūksta, turėtų apsvarstyti galimybę omega-3 rūgščių gauti vartojant kokybiškus maisto papildus.

Žuvų taukai Eskio

Papilduose esantys žuvų taukai paprastai būna skystos formos arba labiau koncentruoti kapsulėmis. Renkantis papildus, galima pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku ir įsigyti juos tik iš patikimų gamintojų ar atstovų. Svarbu, kad papildų sudėtyje esantys žuvų taukai būtų apdoroti naudojant pažangiausias technologijas, kad būtų išvalyti nuo sunkiųjų metalų, kurių prisikaupia žuvyse, kad omega-3 riebalų rūgščių kiekis atitiktų rekomenduojamą paros normą. Jei žuvų taukus perkate vaikams, svarbu, kad jie mokėtų saugiai nuryti kapsules. Vieni iš populiariausių Lietuvoje ir tikrai kokybiški žuvų taukai yra Eskio ir Eskimo.

Kokios vartojimo rekomendacijos?

Žuvų taukų vartojimo rekomendacijos paprastai būna nurodytos ant papildo pakuotės esančioje ženklinimo etiketėje – pateikiama rekomenduojamas suvartoti kiekis, nurodoma rekomendacinė dienos norma, pateikiam įspėjimai (jei tokių yra). Todėl, jei gydytojas nenurodė kitaip, reikėtų vadovautis gamintojo pateiktomis rekomendacijomis.

El.parduotuvėje merita.lt galime pasiūlyti net keletą žuvų taukų – skysta forma ir kapsulėmis. Čia rasite išsamias produktų sudėtis, vartotojų atsiliepimus apie populiariausius ir labiausiai patikusius papildus bei galėsite pateikti savo užsakymą internetu. Visus mūsų papildus taip pat galima įsigyti pas mūsų partnerius Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose. Kartais žuvų taukams taikoma akcija, tai suteikia progą juos įsigyti pigiau, už patrauklesnę kainą. Iškilus klausimams, visada laukiame Jūsų skambučio telefonu +370 699 77461 arba laiško el.paštu info@merita.lt.