Žuvų taukai vaikams

Ar žuvų taukai tinka vaikams?

Vienas dažniausių klausimų, kurį mamos užduoda gydytojams ir vaistininkams – ar žuvų taukai tinka vaikams ir kūdikiams? O atsakymas – labai trumpas ir paprastas: taip, taip ir dar kartą taip! Ir tinka jie ne tik patiems mažiausiems, bet jau ir ūgtelėjusiems mokyklinio amžiaus vaikams ir paaugliams, suaugusiems žmonėms, senjorams. Visiems, nuo 0 iki 100+ metų!

Kūdikių ir mažų vaikų imuninė sistema labai jautri, lengvai pažeidžiama, nes ji dar tik formuojasi. Kūdikį kurį laiką saugo antikūnai, kuriuos jis gauna su motinos pienu, o vėliau pradeda formuotis įgytas imunitetas, kuriam didelę reikšmę turi ir mityba, ir vaiką supanti aplinka.

Vaikui augant, pradeda dygti dantys, didėja jo kūno masė, auga ir bręsta jo vidaus organai. Jo medžiagų apykaita yra labai sparti, todėl labai svarbu, kad augančioms organizmo ląstelėms nepritrūktų statybinių medžiagų ir “kuro” – maistinių medžiagų.

Žuvų taukai vaikams

Žuvų taukuose esančios omega–3 riebalų rūgštys ypač svarbioms vaikams nuo 1 metų. Šių gyvybiškai svarbių imuninei ir nervų sistemai, smegenų veiklai, regėjimui, širdžiai riebalų rūgščių pats organizmas negalima, tad jų turime gauti su maistu, arba iš maisto papildų. Natūralus omega-3 rūgščių šaltinis – riebi jūrinė žuvis, menkių kepenų ir linų sėmenų aliejus.

Žuvų taukai dažnai būna su vitaminu D vaikams labai svarbiu todėl, kad jo reikia augantiems kaulams, dantims ir raumenims.

Kokio amžiaus vaikams galima duoti žuvų taukus?

Žuvų taukus gydytojai rekomenduoja duoti profilaktiškai nuo 4 mėnesių amžiaus, ypač šaltuoju metų sezonu. Kūdikiams ir vaikams nuo 1 metų amžiaus žuvų taukai duodami skystos formos, o vaikams nuo 2 metų jau galima siūlyti kramtomus guminukus.

Žuvų taukai vaikams Eskio

Kuo jie naudingi?

Moksliškai patvirtinta, kad žuvų taukuose esančios polinesočiosios riebalų rūgštys omega-3 padeda vystytis vaisiaus ir kūdikio smegenims. Norvegų mokslininkai nustatė, kad mamoms, nėštumo metu vartojusioms eikozapentaeno (EPR) ir dokozaheksaeno (DHR) rūgštimis turtingus žuvų taukus, gimė aukštesnį intelekto koeficientą turintys kūdikiai, lyginant su mažylių mamomis, kurios vartojo augalinės kilmės aliejų.

Jei mama kūdikį maitina pati, omega-3 rūgštis jis gauna su mamos pienu, žinoma, su sąlyga, kad mažylio mama bent 3-4 kartus per savaitę pati valgo riebios jūrinės žuvies. Dirbtiniais pieno mišiniais maitinantiems kūdikiams žuvų taukų reikėtų duoti papildomai.

Oksfordo universiteto mokslininkai nustatė, kad omega–3 riebalų rūgštys turi įtakos vaikų kognityvinėms (pažinimo) funkcijoms, tad svarbu, kad jų netruktų ir pradinukų bei vyresnių klasių moksleivių mityboje.

Šio universiteto mokslininkų atliktame tyrime dalyvavo 493 britų moksleiviai, 7-9 metų amžiaus. Buvo siekiama nustatyti, ar omega–3 riebalų rūgščių koncentracija kraujyje turi įtakos vaikų skaitymo įgūdžiams ir pažintiniams gebėjimams.

Ištyrus vaikų kraujo mėginius, mokslininkai nustatė, kad tie vaikai, kurių kraujyje buvo daugiau nepakeičiamųjų DHR riebalų rūgščių, pasižymėjo geresniais skaitymo įgūdžiais ir turėjo mažiau elgesio problemų, lyginant su tais vaikais, kurių kraujyje omega–3 rūgščių koncentracija buvo mažesnė.

Žuvų taukai vaikams Eskio

Renkantis žuvų taukus papildų forma, svarbu gerai išstudijuoti sudėtį, atkreipti dėmesį, koks kiekis biologiškai aktyvių medžiagų (omega–3 EPR ir DHR riebalų rūgščių) yra rekomenduojamoje paros normoje (jų rekomenduojama gauti ne mažiau kaip 1 g per parą), įsitikinti, kad žuvų taukai būtų saugūs vartoti kūdikio besilaukiančiai moteriai ar žindančiai moteriai, įvairaus amžiaus vaikams ir vyresniems žmonėms.

Užsukite į el.parduotuvę merita.lt ir rasite kokybiškų žuvų taukų kūdikiams, vaikams ir suaugusiems. Čia taip galėsite susipažinti su vartotojų atsiliepimais apie populiariausius ir labiausiai patikusius papildus. Savo užsakymą galite pateikti internetu arba užsukti pas mūsų partnerius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Kartas nuo karto žuvų taukams yra skelbiama akcija, tad galite pasinaudoti proga juos įsigyti pigiau. Iškilus klausimams dėl maisto papildų vartojimo, susisiekite su mūsų specialistais telefonu +370 660 33553 arba el.paštu info@merita.lt.