Gerosios bakterijos vaikams

Kuo gerosios bakterijos gali būti naudingos vaikams? 

Žmogaus organizmo viduje bei išorėje gyvena daugybė įvairiausių bakterijų, virusų ir grybelių. Ypač jų gausu ant odos, žarnyne, urogenitaliniame trakte, burnoje ir nosyje. Visų šių mikroorganizmų visuma vadinama mikrobiomu. Didžioji dalis mikroorganizmų žmogui yra nekenksmingi ir netgi padeda jo organizmui tinkamai veikti. Tačiau kuomet mikrobiomo sudėtis pasikeičia, kai sutrinka gerųjų bakterijų ir patogeninių mikrobų pusiausvyra, gali išsivystyti diskomfortas, atsirasti infekcija ar rimtesnė liga. 

Gerosios bakterijos arba probiotikai padeda palaikyti sveiką žarnyno pusiausvyrą, įtakojančią viso organizmo būklę ir gerą savijautą. Vaiko žarnyne gyvenančios gerosios bakterijos yra savotiški organizmo sargybiniai – plika akimi neįžiūrimi, bet labai galingi. Žarnyne yra sukoncentruota apie 80% imuninių ląstelių, vadinasi, ir natūrali organizmo apsauga bei jo atsparumams virusams ir patogenams tiesiogiai priklauso nuo individualiai mikrobiotai priklausančių mikroorganizmų gausos bei įvairovės. Tyrimais patvirtinta, jog žarnyną kolonizavusios gerosios bakterijos vaikams yra itin svarbios, nes jos nuo pat gimimo „moko ir treniruoja“ vaiko imuninę sistemą. 

Gerosios bakterijos vaikams

Jei jūsų atžala su mielu noru ir dideliu apetitu valgo raugintus kopūstus ar agurkus, fermentuotas kimči salotas ir jogurtą, jei noriai geria pasukas ir kefyrą - jo žarnyno mikrobiota gauna pakankamai gerųjų bakterijų. Tačiau jei mnažylis suka nosį nuo tokių produktų, vertėtų pasvarstyti, galbūt jo mitybą reikia papildyti gerosiomis bakterijomis vaikams.

Kada rekomenduojama vaikams duoti gerųjų bakterijų?

Kūdikiai ir vaikai iki trijų metų dažnai turi su virškinimu susijusių problemų. Kūdikystėje kai kuriuos vargina pilvo diegliai, nepastovus tuštinimasis, vyresnieji skundžiasi pilvo pūtimu ir skausmu. Vaikų iki trijų metų virškinimo sistema nėra dar pilnai nesubrendusi, todėl ji reaguoja jautriau, vaikai dažniau apsinuodija maistu, vemia, viduriuoja, o kartu su organizmo skysčiais netenka ir gerųjų bakterijų. Tokiais atvejais rekomenduojama mitybą papildyti gerosiomis bakterijomis vaikams. 

Gerosios bakterijos vaikams

Gerąsias bakterijas vaikams gydytojai dažnai skiria ir vartojant antibiotikus arba po gydymosi jais, nes šie stipriai veikiantys vaistai išbalansuoja sveiką žarnyno mikrobiotos pusiausvyrą ir sutrikdo jos veiklą, ko pasėkoje gali pasireikšti skrandžio skausmas, vidurių užkietėjimas ar viduriavimas.

Kelioniniame lagamine gerosios bakterijos vaikams tiesiog būtinos. Vykstant į kitas šalis, dažnai keičiasi laiko juostos, klimatas, maisto ir vandens kokybė, ne visada yra galimybė kruopščiai nusiplauti rankas, todėl padidėja apsinuodijimų tikimybė.

Kada gerosios bakterijos skiriamos naujagimiams ir kūdikiams?

Pirmieji vaiko gyvenimo metai yra nepaprastai svarbūs mikrobiotai, kuri galutinai susiformuoja apie trečiuosius gyvenimo metus. Tik gimus vaikui, jo organizmą „apsėja“ įvairiausi mikroorganizmai – vienus jis gauna su mamos pienu, kitus „susirenka“ iš aplinkos. Taip vaiko oda, virškinimo traktas, kvėpavimo takai priima naudingas ir apsaugą suteikiančias gerąsias bakterijas.

Gerosios bakterijos kūdikiams ir naujagimiams gali būti skiriamos siekiant suformuoti apsaugines mažylių organizmo reakcijas, profilaktinis probiotikų vartojimas gali padėti užkirsti kelią disbakteriozei arba pagelbėti  jau gydant virškinamojo trakto susirgimus.

 Naujagimiams ypač svarbus mamos pienas, kuriame gausu bifidobakterijų. Tačiau pasitaiko, kad dėl žarnyno mikrobiotos nebrandumo kūdikius vargina pilvo diegliai, jie dažnai atpilinėja, neretai pastebimi tuštinimosi sutrikimai – pernelyg laisvi ar užkietėję viduriai. Tokiais atvejais specialistai rekomenduoja papildomai duoti gerųjų bakterijų kūdikiams.

Jei mažylis nuolat serga, jei atsiranda neaiškios kilmės odos bėrimai, jei pasireiškia alerginės reakcijos, taip pat verta atkreipti dėmesį į vaiko žarnyno būklę. Dažnai tokiu būdu mikrobiota „praneša“ apie gerųjų bakterijų trūkumą ar išsiderinusią vidinę pusiausvyrą.

Gerosios bakterijos vaikams

Atsižvelgiant į tai, kad maži vaikai dar nemoka saugiai nuryti kapsulės, gerąsias bakterijas vaikams reikėtų rinktis jiems patogia forma. Tai gali būti tirpūs milteliai, suspensija, lašeliai ar kramtomosios tabletės. Svarbu atkreipti dėmesį, kad produktų sudėtyje esančių probiotinių bakterijų padermės būtų atsparios skrandžio rūgščiai ir tulžies druskoms. Dar vienas pliusas – kartu su probiotikais į produktų sudėtį įeinantys prebiotikai (skaidulos). Skaidulinės medžiagos tarnauja kaip maistas gerosioms žarnyno bakterijoms.

Kur jų įsigyti gerųjų bakterijų kūdikiui ir vaikui?

Kokybiškus papildus su gerosiomis bakterijomis vaikams ir kūdikiams galite įsigyti el. parduotuvėje merita.lt. Svetainėje rasite detalią informaciją apie maisto papildus, produktų kainas, aprašymus bei nuotraukas, o taip pat - klientų atsiliepimus apie gerąsias bakterijas vaikui ir kūdikiui. Čia greitai ir paprastai galėsite pateikti užsakymą internetu. Jei abejojate, kokios probiotinės bakterijos yra geriausios ar kaip tinkamai jas vartoti, susisiekite su mumis telefonu +370 660 33553 arba el.paštu info@merita.lt.