Gerosios bakterijos moterims

Kas yra gerosios bakterijos?

Gerosios žarnyno bakterijos, dar dažnai vadinamos probiotikais, yra organizmui naudingi mikroorganizmai, priklausantys natūraliai žmogaus žarnyno mikrobiotai. Su savo šeimininku darnoje egzistuojančios gerosios bakterijos gyvena tiek ant žmogaus kūno, tiek kolonizuoja jo vidų: žarnyną, nosį, odos paviršių, žindančių mamų pieno liaukas ir patį piena (jame vyrauja bifidobakterijos), šlapimo pūslę ir lytinius organus, skrandį ir net širdį. Pagrindinė gerųjų bakterijų „misija“ – suteikti organizmui apsaugą nuo išorinių veiksnių ir išlaikyti sveiką pusiausvyrą žmogaus kūne.

Gerosios bakterijos moterims
Virškinamajame trakte gyvena daugiau kaip 500 skirtingų bakterijų rūšių, iš kurių pagrindinės yra laktobacilos ir bifidobakterijos. Laktobacilos taip pavadintos todėl, kad šios bakterijos laktozę ir kitus cukrus paverčia į pieno rūgštį. Kai kurios šių pieno rūgšties bakterijų padermės yra atsparios skrandžio rūgščiai ir tulžies druskoms. Laktobacilos išskiria antimikrobines medžiagas ir neleidžia patogeninėms bakterijoms daugintis žarnyne, stiprina natūralų virškinimo trakto atsparumą, atkurdamos pažeistą žarnų sienelių gleivinę, balansuoja virškinimo funkciją ir stiprina imunitetą. Bifidobakterijos yra atsakingos už patogeninių ir puvimą sukeliančių bakterijų slopinimą, jos skatina virškinimo procesą, padeda susidoroti su funkciniais žarnyno sutrikimais ir padeda palaikyti sveiką žarnyno mikrobiotos pusiausvyrą.

Tiek laktobacilos, tiek bifidobakterijos tiesiogiai veikia medžiagų apykaitą, oraganizmo ląstelėse vykstančias chemines reakcijas, pačios sintetina ar išskiria vandenyje tirpius vitaminus (pavyzdžiui, B grupės vitaminus).

Kuo gerosios žarnyno bakterijos naudingos moterims?

Pagrindinė ir svarbiausia žarnyno mikrobiotos užduotis ir funkcija – žmogaus imuninės sistemos „treniravimas” ir sveikos vidinės pusiausvyros palaikymas. Kiekvienas žmogus turi savitą, unikalų mikrobiomą, kuri reikia saugoti ir puoselėti, nes nuo to priklauso natūralus organizmo atsparumas - imunitetas. Tačiau kartais atsitinka taip, jog mūsų žarnynui prireikia pagalbos. Paprastai gerosios bakterijos moterims reikalingos ir rekomenduojamos tada, kai atsiranda disbiozės rizika, t.y. sutrinkus sveikam mikrobiotos balansui.

Žarnyno mikrobiota labai jautriai reaguoja į stresą, radikalius mitybos pasikeitimus ir žalingus įpročius, vartojamus vaistus (antibiotikus, kontraceptikus, steroidus). Visi šie veiksniai gana smarkiai ir kartais labai ilgam išderina sveiką pusiausvyrą žarnyne – jame sumažėja žmogui naudingų gerųjų bakterijų, pasikeičia žarnyno terpė (pH), kuri tiesiogiai įtakoja gerųjų bakterijų dauginimąsi. Ši pusiausvyra svarbi ne tik sklandžiam virškinamojo trakto darbui, nuo jos priklauso ir darni organizmo veikla, ir gera savijauta.

Gerosios bakterijos moterims

Nemažai pieno rūgšties bakterijų padermių naudojama gaminant jogurtus, sūrį, vyną, alų, duonos raugą. Natūraliai gerosios bakterijos atsiranda rauginant kopūstus, agurkus ir kitas daržoves. Ieškant tikrai kokybiškų produktų, geriausia būtų rinktis tuos, kurie auginami ir fermentuojami ekologiškuose ūkiuose.

Kada rekomenduojama vartoti gerąsias bakterijas?

Dažniausiai gerosios bakterijos moterims yra rekomenduojamos gydantis antibiotikais ar pabaigus juos vartoti. Šie ir kiti cheminiai vaistai (pavyzdžiui, geriamos kontraceptinės piliulės, steroidiniai preparatai) pažeidžia jautrią žarnyno mikrobiotos pusiausvyrą, sunaikina gerųjų bakterijų kolonijas, ko pasėkoje atsiranda palankios sąlygos grybeliams (pradeda vystytis pienligė).

Gerosios bakterijos moterims gali praversti ir esant diagnozuotam dirgliosios žarnos sindromui bei sergant Krono liga.

Gerosios bakterijos moterims
Daug keliaujant, ypač būnant egzotinėse šalyse, dažnai tenka patirti virškinamojo trakto negalavimus, susidurti su apsinuodijimu, kuris dažniausiai pasireškia staigiu ir gausiu vėmimu bei viduriavimu. Tokiu būdu organizmas bando atsikratyti apsinuodijimą sukėlusių mikrobų. Svečiose šalyse keičiasi klimato sąlygos, laiko juosta, oro temperatūra, vartojamo maisto ir vandens kokybė, todėl gerąsias bakterijas moterims visada pravartu turėti kelionės vaistinėlėje.

Jei atsiranda poreikis gerąsias bakterijas moterims vartoti nėštumo metu ar žindant kūdikį, rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju ar vaistininku.

Kur įsigyti gerųjų bakterijų moterims?

Elektroninės parduotuvės merita.lt pasiūloje rasite gerųjų bakterijų moterims, vyrams ir vaikams. Pirkti internetu - labai paprasta ir greita. Jūs taip pat visada galite užsukti ir pas mūsų partnerius, įsikūrusius Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, ir gerųjų bakterijų įsigyti Pardavimo vietose. Kartais gerosios bakterijos moterims mūsų el.parduotuvėje gali būti parduodamos su akcija, tad nepraleiskite progos jas įsigyti pigiau. Mūsų svetainėje rasite išsamias produktų sudėtis bei aprašymus su nuotraukomis, vartojimo rekomendacijas bei vartotojų atsiliepimus apie populiariausius ir labiausiai patikusius produktus. Jei turite klausimų, kviečiame susisiekti su mūsų specialistais el.paštu info@merita.lt arba telefonu +370 660 33553.