Maisto papildai kraujotakai

Kuo svarbi tinkamai funkcionuojanti kraujotaka?

Žmogaus širdis ir kraujotakos sistema – tai 24/7 veikiantis siurblys, atliekantis dvi pagrindines funkcijas – aprūpinti organizmo ląsteles maistinėmis medžiagomis ir pašalinti iš organizmo nebereikalingus ar nenaudingus apykaitos produktus. Kraujas su deguonimi ir maisto medžiagomis pernešamas į organus, o anglies dvideginiu pripildytas kraujas iš organų grąžinamas į plaučius, kad šis vėl galėtų būti įsotintas deguonimi.

Maisto papildai kraujotakai

Gera kraujotaka svarbi, nes ji užtikrina šias funkcijas:
• Limfos pernešimą
• Deguonies O2 pernešimą iš plaučių į audinius ir anglies dvideginio CO2 pernešimą iš audinių į plaučius
• Antikūnų gamybą
• Kūno termoreguliaciją
• Audinių ląstelių aprūpinimą vandeniu ir maistinėmis medžiagomis
• Hormonų pernešimą iš liaukų į kitas kūno dalis ir organus
• Medžiagų apykaitos produktų pernešimą į inkstus

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios kraujotakos problemos?

Kraujotakos sutrikimai galūnėse gali neigiamai paveikti gyvybiškai svarbius organus. Sutrikus kraujo cirkuliacijai, atsiranda širdies ir kraujagyslių pažeidimai, sutrinka audinių aprūpinimas maisto medžiagomis ir deguonimi, kas gali turėti neigiamą poveikį kitoms organizmo sistemoms. Dažniausiai pasitaikantys, populiariausi, simptomai, įspėjantys apie tai, kad vertėtų profilaktiškai atlikti kaklo ir galvos kraujagyslių apžiūrą, yra šie:
- Galūnių dilgčiojimas, tirpimas, šalimas ir pulsuojantis skausmas
- Raumenų skausmas ir mėšlungis
- Dažnai pasikartojantys galvos svaigimai, tirpimai ir skausmas, ūžesiai ausyse, mirgėjimas akyse
- Nuolat atsikartojantis sunkumas ir tirpimas kojose
- Insultas – kraujo įsiliejimas į smegenis

Maisto papildai kraujotakai


Kraujotakos sutrikimus įtakoja ir lemia:

- Nesubalansuota mityba. Didelį kiekį rafinuoto cukraus ir transriebalų turintis maistas sukelia apnašų kaupimąsi ant arterijų sienelių ir neigiamai įtakoja kraujo cirkuliaciją.

- Sėslus gyvenimo būdas. Sėdimas darbas ir drybsojimas ant sofos yra didžiausi priešai širdžiai ir kraujagyslėms. Tai gali sukelti nutukimą, vedantį į arterijų sienelių sustandėjimą (arteriosklerozę) – kai, riebalams ir kalkėms nusėdus ant arterijų sienelių, jos praranda elastingumą ir tai riboja kraujo tekėjimą. Daug sėdint ir mažai judant, sutrinka kraujo cirkuliacija, kraujas ir skysčiai ima kauptis kojų venose, kas dažnai sukelia venų varikozę ir įtakoja pavojingų kraujo krešulių susidarymą. O fizinio aktyvumo dėka kraujotaka organuose bei raumenyse suaktyvėja.

- Rūkymas. Cigaretėse esančios agresyvios cheminės medžiagos kenkia organizmo ląstelėms, širdies ir kraujagyslių sistemos funkcijai, kas gali sukelti aterosklerozę – kuomet apnašos kaupiasi arterijose ir riboja kraujo tekėjimą.

Kaip pagerinti kraujotaką organizme?

Specialistai pateikia 7 patarimus, kaip galima pagerinti kraujotaką:

1) Kasdieninė mityba. Tegul ji būna pilnavertė, sveika ir subalansuota. Ją palaikyti padeda šie maisto produktai (rekomenduojama įsigyti iš ekologiškų ūkių): lašiša ir avokadai, kuriuose gausu širdies ir kraujagyslių sistemą palaikančių omega-3 riebalų rūgščių; kajano pipirai, stiprinantys kraujagysles ir skatinantys medžiagų apykaitą; ciberžolė, kurios veiklioji medžiaga kurkuminas padeda išvengti trombocitų susidarymo; dygliuotojo ožerškio (goji) uogos, turinčios daugybę skaidulų, skystinančios kraują ir padedančios stiprinti imunitetą; česnakai, ridikėliai, svogūnai ir porai, „valantys“ kraują ir neleidžiantys kauptis apnašoms; imbieras, gelbstintis virškinimui ir kraujotakai; citrusiniai vaisiai, natūraliai skystinantys kraują.
2) Žalingų įpročių - rūkymo, kuris provokuoja kraujagyslių spazmus, ir alkoholio vartojimo - atsisakymas
3) Pakankamo kiekio skysčių (įskaitant vaistažolių arbatas kraujagyslėms stiprinti) suvartojimas per dieną. Kraujo plazma pagrinde gaminama iš vandens, todėl jai sutirštėjus kraujo cirkuliacija sulėtėja ir gresia dehidratacija.
4) Kūno masažai. Jie gali ne tik sumažinti įtampą, bet ir pagelbėti, kai jaučiamas skausmas. Masažuojant kūną, proceso metu patiriamas spaudimas gerina kraujotaką - padeda pernešti kraują/skysčius iš tų vietų, kur yra jų perteklius.
5) Fizinis aktyvumas, ypatingai gryname ore – vienas ių svarbiausių faktorių, tiesiogiai įtakojančių kraujotaką. Nesvarbu – joga, šiaurietiškas ėjimas, maratono bėgimas, svorių kilnojimas, plaukimas, šokiai ar tenisas – bet kuri fizinė veikla aktyvina ir gerina kraujo cirkuliaciją.
6) Jei jaučiate ar žinote, kad Jūsų mityba nėra pilnavertė, ją papildyti ir praturtinti galite profilaktiniais tikslais vartodami specialiai tam skirtus maisto papidus. Tai gali būti: maisto papildai kraujotakai, maisto papildai kraujagyslių valymui ir/ar kraujagyslių stiprinimui, maisto papildai smegenų kraujotakai gerinti bei širdžiai ir kraujagyslėms valyti ir stiprinti. Jūsų gydytojas geriausiai patars, kokius papildus Jums reikėtų vartoti.
7) Reikalui esant, kuomet nebepadeda pastangos mažinti kūno svorį bei riboti druskos kiekį maiste, taip pat - saikingas fizinis krūvis, ilgalaikio streso vengimas ir žalingų įpročių atsisakymas bei profilaktinis maisto papildų ir kraujotakai gerinti vitaminų vartojimas, gali tekti kurį laiką pavartoti ir medicininius preparatus kraujotakai, širdžiai ir kraujagyslėms stiprinti.

Kur įsigyti maisto papildų kraujotakai?

Užsukite į el.parduotuvę merita.lt ir čia rasite naudingos informacijos apie natūralius maisto papildus kraujotakai gerinti, jų kainą ir vartotojų atsiliepimus. Internetu galima operatyviai užsisakyti pageidaujamą produktą. Visada kviečiame užsukti pas mūsų partnerius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje; visų jų kontaktus rasite čia: Pardavimo vietos. Būna, kad maisto papildams yra skelbiama akcija, tad galite pasinaudoti proga juos įsigyti pigiau. Iškilus klausimams dėl maisto papildų vartojimo, susisiekite su mūsų specialistais telefonu +370 660 33553 arba el.paštu info@merita.lt.

Tekste naudotiems teiginiams patvirtinti naudoti literatūros šaltiniai:
Marcelletti C, Corno AF, Giannico S, Marino B. Inferior vena cava to pulmonary artery extracardiac conduit: a new form of right heart bypass. J Thorac Cardiovasc Surg 1990.

Corno AF. Considerations on the cavopulmonary connection. Am Coll Cardiol Curr J Rev 1996.

Talwar S, Muthukkumaran S, Choudhary SK, Makhija N, Sreenivas V, Saxena A, et al. A complete extracorporeal circulation-free approach to patients with functionally univentricular hearts provides superior early outcomes. World J Pediatr Congenit Heart Surg. 2014.

Mainwaring RD, Reddy VM, Hanley FL. Completion of the Three-Stage Fontan Pathway without Cardiopulmonary Bypass. World J Pediatr Congenit Heart Surg. 2014.

Edwards RM, Reddy GP, Kicska G. The functional single ventricle: how imaging guides treatment. Clin Imaging. 2016.

Bezuska L, Bu'Lock FA, Anderson RH, Speggiorin S, Corno AF. Giant Right Atrial Aneurysm: Antenatal Diagnosis and Surgical Treatment. World J Pediatr Congenit Heart Surg. 2016.

Bezuska L, Bilkis V, Sudikiene R, Tarutis V. Hybrid procedure: percutaneous atrial septal defect closure and off-pump surgical repair of left-sided partial anomalous pulmonary venous connection. Polish Journal of Cardio-Thoracic Surgery. 2012.