Ciberžolės ekstraktas

Ciberžolė yra gerai žinoma kaip prieskonis augalas ir dažiklis, be kurio neįsivaizduojama Rytų šalių virtuvė. Kaip vaistinis augalas ciberžolė vartojama miltelių pavidalu, kurie išgaunami išvirus, išdžiovinus ir sumalus ciberžolės šakniastiebį. Indai ciberžolės ekstraktą Ajurvedos medicinoje vartojantys jau kelis tūkstančius metų, pagarbiai jį vadina „šventaisiais ciberžolės milteliais“, o europiečiai, vertindami jo brangumą ir naudingumą - „indiškuoju šafranu“.

Kas yra ciberžolės ekstraktas?

Dažinė ciberžolė (lot. Curcuma longa) – tai imbierinių šeimos augalas, kildinamas iš Pietryčių Indijos ir natūraliai augantis Japonijoje, Kambodžoje, Kinijoje, Šri Lankoje ir kitose šalyse, kur visus metus vyrauja apie +20–30°C temperatūra ir dažnai lyja. Ciberžolės ekstraktas išgaunamas smulkinant ciberžolės šaknį.

Kuo naudinga ciberžolė?

Ajurvedos medicinoje ciberžolės ekstraktas jau daugelį amžių naudojamas skundžiantis virškinimo sutrikimais ir sąnarių skausmais. Ciberžolės ekstraktas turi uždegimą slopinančių savybių, todėl jo vartojimas gali padėti esant sąnarių skausmui, gali sumažinti riziką susirgti onkoligomis bei padėti išvengti atminties silpnėjimo. Ciberžolės ekstraktas turi ypatingai stiprų antioksidacinį poveikį. Profilaktinis jo vartojimas padeda neutralizuoti ne tik daugelį ligų, bet ir ankstyvą organizmo senėjimą sukeliančius laisvuosius radikalus.

Ciberžolės ekstraktas
Ciberžolės gydomosios savybės žinomos ir vertinamos jau labai seniai. Daugybė mokslinių tyrimų yra patvirtinę uždegimą slopinantį ciberžolės poveikį. Gydomųjų savybių ciberžolės ekstraktui suteikia jo sudėtyje esanti aktyvus ingredientas kurkuminas. Tai ypatingas fenolių junginys, nulemiantis ryškiai geltoną šio šakniastiebio spalvą. Vakarų medicina ciberžole susidomėjo būtent dėl kurkumino (diferuloilmetano), kuris pasižymi priešuždegiminiu, lipidų kiekį kraujyje mažinančiu, antitromboziniu, antivėžiniu, antidiabetiniu poveikiu ir neuroprotekcinėmis savybėmis. Šiuos teiginius yra patvirtinę daugiau kaip kelių tūkstančių įvairiose pasaulio šalyse atliktų farmakologinių tyrimų rezultatai.

Kada vertėtų vartoti ciberžolę?

Šiandien, remiantis 5 600 farmakologinių studijų rezultatais, ciberžolės ekstrakto vartojimo indikacijos yra gana plačios. Jis rekomenduojamas vartoti esant reumatinėms, trauminėms, su sportu susijusioms būklėms, sergant Alzheimerio liga, esant psoriazei, skrandžio opaligei, diagnozavus dirgliosios žarnos sindromą bei Krono ligą, taip pat kaip pagalbinė priemonė onkologinių ligų gydyme.

Pagrindinė ciberžolės veiklioji medžiaga kurkuminas yra netirpus vandenyje, todėl jis gana prastai įsisavinamas. Tačiau mokslas nuolat atranda naujų būdų bei formulių, didinančių įvairių medžiagų ir ingredientų bioprieinamumą.

Ciberžolės ekstraktas

Pavyzdžiui, kurkumino įsisavinimą gerina juoduosiuose pipiruose esantis piperinas. Kurkuminą taip pat rekomenduojama vartoti su aliejais – žuvų taukais arba ypač tyru alyvuogių ar kokosų aliejumi, nes jis gerai tirpsta riebaluose.

Kada nerekomenduojama vartoti ciberžolės ekstrakto?

Ciberžolės ekstraktas ir jo aktyvi medžiaga kurkuminas gali turėti ir šalutinių poveikių. todėl visada reikėtų atidžiai perskaityti vartojimo rekomendacijas ir jų laikytis. Perdozavus ciberžolės, gali pradėti pykinti ar atsirasti virškinamojo trakto diskomfortas. Ciberžolės patartina vengti sergantiems inkstų ar tulžies pūslės ligomis, tai pat - diabetikams. Svarbu atminti, kad ciberžolė skystina kraują, mažina jo krešėjimą, todėl maisto papildai su šiuo augalu nerekomenduojami žmonėms, turintiems krešumo problemų ir bent keletą savaičių prieš / po operacijų.

Kur įsigyti ciberžolės ekstrakto?

Elektroninėje parduotuvėje merita.lt rasite net keletą papildų su ciberžole bei galėsite paprastai ir greitai užsisakyti juos internetu. Šių papildų taip pat galima įsigyti vaistinėse bei ekologiškų prekių parduotuvėse Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose pas mūsų partnerius, kurių sąrašą rasite čia: Pardavimo vietos. El.svetainėje rasite vartotojų atsiliepimus apie populiariausius produktus. Kartais maisto papildams būna taikomos akcijos todėl ciberžolės kaina gali būti itin maža, o tai puiki galimybė sutaupyti. Jei turite klausimų, susisiekite su mums telefonu +370 669 77461 arba parašykite laišką el.paštu info@merita.lt.