Probiotikai vaikams: sveikos žarnyno pusiausvyros palaikymas nuo mažų dienų

Probiotikai vaikams

Probiotikų nauda vaikams

Probiotikai yra naudingi vaikams, nes jie padeda palaikyti sveiką žarnyno mikrobiotą, kuri yra labai svarbi tiek virškinimo, tiek imuninės sistemos sveikatai. Šie „gerosios bakterijos“ padeda užtikrinti normalų virškinimą, skatina maistinių medžiagų įsisavinimą ir apsaugo nuo virškinimo sutrikimų, tokių kaip viduriavimas, vidurių užkietėjimas ar pilvo pūtimas. Probiotikai gali būti naudingi vaikams, kurie:
  • Vartojo antibiotikus. Antibiotikai naikina ne tik patogenines, bet ir gerąsias bakterijas žarnyne. Probiotikai padeda atkurti šią bakterijų pusiausvyrą ir apsaugo nuo disbiozės.
  • Kenčia nuo virškinimo sutrikimų. Kai kuriems vaikams probiotikai gali padėti sureguliuoti virškinimo sistemą, mažina pilvo pūtimą ir padeda išvengti viduriavimo ar vidurių užkietėjimo.
  • Turi silpnesnį imunitetą. Sveika žarnyno mikrobiota lemia gerai veikiančią imuninę sistemą, todėl probiotikai padeda stiprinti natūralų vaikų organizmo atsparumą peršalimams ir kitoms infekcijoms.
Be to, tyrimai rodo, kad probiotikai gali padėti mažinti alergijos ir egzemų simptomus, ypač jei vartojami kūdikystėje ar ankstyvoje vaikystėje.

Kiek probiotikų galima vartoti vaikams?

Probiotikų dozavimas vaikams gali skirtis priklausomai nuo jų amžiaus ir sveikatos būklės. Ant produkto pakuotės yra nurodytos rekomenduojamos dozės ir vartojimo rekomendacijos, tačiau gali praversti ir pateikti patarimai:
  • Kūdikiams (iki 1 metų). Probiotikus kūdikiams geriausia duoti tik pasitarus su gydytoju. Specialūs kūdikiams skirti probiotikai dažnai būna skystos formos arba vandenyje tirpių miltelių pavidalu, kuriuos lengva dozuoti pagal gydytojo rekomendacijas.
  • Mažiems vaikams (1–3 metų). Tokios amžiaus vaikams probiotikai dažniausiai būna milteliais ar kramtomomis tabletėmis.
  • Vyresniems vaikams (nuo 4 metų). Vyresni vaikai dažnai gali vartoti įprastus probiotikus kapsulėse, tačiau vis tiek reikėtų laikytis rekomenduojamų dozių, kad būtų užtikrintas tinkamas probiotikų veikimas be šalutinio poveikio.
Pasitarkite su pediatru dėl tinkamos probiotikų dozės, ypač jei vaikas turi specifinių sveikatos problemų. Gydytojas gali rekomenduoti probiotikus ir prebiotikus, kurie papildomai palaiko gerųjų bakterijų augimą.