Nagai: kaip turėti stiprius, sveikus ir gražius nagus

Nagai

Sustorėję kojų nagai

Sustorėję kojų nagai gali būti ne tik estetinė, bet ir sveikatos problema. Paprastai nagai sustorėja dėl tokių priežasčių kaip grybelinė infekcija, traumos arba natūralus senėjimo procesas. Dažniausia priežastis yra grybelis, kuris prasideda kaip nežymus spalvos pokytis, o ilgainiui nagas tampa sustorėjęs ir trapus. Kitos priežastys gali būti traumos, sukeliančios nago deformacijas, arba nagų psoriazė – odos liga, kuri taip pat gali paveikti nagų struktūrą. Sustorėję nagai gali būti gydomi naudojant specialius priešgrybelinius tepalus, kreipiantis į dermatologą arba reguliariai prižiūrint nagus, kad būtų užtikrintas gera jų būklė.

Kodėl mėlynuoja nagai?

Mėlynuojantys nagai dažnai rodo kraujotakos problemas ar deguonies trūkumą organizme. Tai gali atsitikti dėl žemos temperatūros arba dėl kraujo apytakos sutrikimų, tokių kaip Raynaudo sindromas. Kai organizmas negali tiekti pakankamai deguonies į nagus, nagai gali tapti melsvi. Kita dažna priežastis – mechaninės traumos, kai nago plokštelėje susidaro mažas kraujosruvos sluoksnis, kuris suteikia mėlyną ar purpurinį atspalvį. Jei mėlynavimas praeina greitai, paprastai nėra ko nerimauti, tačiau ilgalaikis nagų mėlynavimas gali būti signalas kreiptis į gydytoją dėl kraujotakos ar plaučių funkcijos įvertinimo.

Kodėl sluoksniuojasi nagai?

Nagų sluoksniavimasis yra dažna problema, kurią gali sukelti kelios priežastys. Viena iš jų – nagų sausumas ir trapumas, kurį gali sukelti dažnas rankų plovimas, sąlytis su cheminėmis medžiagomis ar sausas oras. Be to, nagai sluoksniuojasi, kai organizmui trūksta tam tikrų maistinių medžiagų, ypač biotino, kalcio ar cinko. Dažnai nagų sluoksniavimąsi galima sumažinti vartojant vitaminus ir mikroelementus, užtikrinant nagų drėkinimą bei vengiant agresyvių priemonių, tokių kaip stiprūs nagų valikliai. Drėkinamieji kremai ir aliejai, naudojami rankų bei nagų priežiūrai, taip pat gali padėti sumažinti šią problemą.

Kodėl storėja kojų nagai?

Kojų nagai dažniausiai storėja dėl ilgalaikio spaudimo ar traumos, kuri sukelia nago plokštelės pokyčius. Spaudimas gali atsirasti dėl netinkamos avalynės arba dėl tam tikrų sporto veiklų, pavyzdžiui, bėgimo. Kiti veiksniai, lemiantys kojų nagų storėjimą, yra senėjimas, kai nagai natūraliai praranda lankstumą ir tampa storesni. Taip pat įtakos turi tam tikros sveikatos problemos, pavyzdžiui, grybelinė infekcija ar psoriazė, kurios gali paveikti nagų storį ir struktūrą. Norint išvengti nagų storėjimo ar jį kontroliuoti, svarbu pasirinkti tinkamą avalynę ir reguliariai prižiūrėti nagus.